Facebook şirketler, markalar, kurumlar ve kamuyu ilgilendiren kişiler için kapsamlı pazarlama seçenekleri sunuyor. Bu yeni bir şey değil; Facebook’ta 140 milyondan fazla şirket aktif. Başka hiçbir çevrimiçi platform, sürekli olarak geliştirilen yenilikçi içerik ve formatlarla eşleştirilmiş, benzer şekilde karmaşık ve sofistike bir hedef grup seçimi sunmamaktadır. Bugün TV, radyo ve yazılı basın gibi geleneksel kanalları geride bırakan büyük bir avantaj. Kulağa heyecan verici geliyor değil mi?

Ancak çoğu şirket, kişiye özel sosyal medya reklam kampanyaları kullanarak daha da fazla potansiyelden yararlanabileceklerini çoğu zaman bilmiyor. Sadece bir Facebook kampanyası oluşturun ve işiniz bitti mi? Güzel olurdu… İşte tam da bu noktada bir Facebook uzmanının tavsiyesine sıklıkla ihtiyaç duyulur.

İnsanlar arasındaki bağlantıya, iyi mesajlara ve doğru yerleştirmeye inanıyoruz ve bizim için medya stratejisi olmadan iletişim stratejisi olmaz. Bizim için Facebook pazarlamasının büyüsü, tam olarak tanımlanmış bir hedef gruba, tam isabetli mesajlarla ulaşmakta yatıyor. Markanızın veya şirketinizin bilinirliğini artırmak, web sitenizdeki ziyaretçi sayısını, satışları ve dönüşümleri artırmak için Facebook Reklamlarını kullanın. Hedef grubunuzun Facebook sayfanızdan haberdar olmasını sağlayın. Etkinliklerin tanıtımını yapın, diğer kirazlar gibi potansiyel müşteriler toplayın, istediğiniz hedef grubu web sitenize, mobil veya Facebook uygulamanıza yönlendirin veya mağazanızın ziyaretçi sıklığını artırın. Böylece içerik gerçekten alakalı olanlara ulaşır. Bize göre, markaları son derece alakalı bir ortama yerleştirdiğimiz ve kullanıcıları sadık alıcılara dönüştürdüğümüz gelişmiş reklam kampanyalarıdır.

META İŞ ORTAĞI
Ekibimiz Facebook Blueprint sertifikalı.